Kredyt gotówkowy cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród wielu ludzi – zapewnia on szybki dostęp do pieniędzy oraz minimum formalności. 

Zastanawiasz się nad wzięciem kredytu? Jakie są zatem plusy i minusy kredytu gotówkowego i czy naprawdę jest on Ci potrzebny? 

Kredyt gotówkowy – o czym warto wiedzieć?

Czym jest kredyt gotówkowy? Kredyt gotówkowy to kredyt, który jest wypłacany w całości gotówką. Ten rodzaj kredytu jest przeznaczony dla pełnoletnich osób fizycznych, które posiadają zdolność kredytową, сzyli zdolność do spłacania kredytu. Jeśli chcesz szybko uzyskać gotówkę na dowolny cel – mieszkanie, remont czy jakiś sprzęt, to kredyt gotówkowy będzie idealną opcją dla Ciebie.  

Wniosek o przyznanie kredytu można łatwo i szybko złożyć przez Internet w dowolnym miejscu i czasie. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać wysokość kwoty i okres spłaty, podać swoje dane oraz zaakceptować warunki banku. Czasem trzeba przedstawiać zaświadczenie o zarobkach. Istnieje również możliwość złożenia wniosku stacjonarnie – w oddziale banku. 

Polecamy artykuł: Pożyczka przez internet – co trzeba wiedzieć

W niektórych przypadkach bank odmawia udzielenia kredytu. Są to sytuacje, gdy nie jesteś w stanie wykazać swojej zdolności kredytowej albo gdy Twój zarobek jest zbyt niski. 

Zła historia kredytowa również negatywnie wpływa na ubieganie się o kredyt gotówkowy.

Zalety i Wady kredytu gotówkowego

Zanim podjąć ostateczną decyzję i złożyć wniosek, warto sprawdzić wszystkie plusy i minusy kredytu gotówkowego.

Otóż, do głównych zalet można zaliczyć możliwość zawarcia umowy w formie online nie wychodząc z domu, a także szybką weryfikację wniosku. Kredyt gotówkowy idealnie się sprawdzi, jeśli nie masz żadnej historii kredytowej. Ten rodzaj kredytu często wiąże się z minimum formalności, szybką wypłatą pieniędzy oraz dostępnością ofert. Dodatkowo, nie ma konieczności ubezpieczania kredytu. 

Trzeba jednak mieć na uwadze, że kredyt gotówkowy posiada pewne minusy. Na przykład, o kredyt mogą starać się jedynie ci, którzy mają pozytywną historię kredytową. Dodatkowo, kredytobiorca powinien wykazać swoją zdolność kredytową, a także zapewnić zaświadczenie o wynagrodzeniu. Ograniczeniem jest też, że każdy bank ma swoje warunki i politykę. Dobrą decyzją zatem będzie analiza i zapoznanie się ze wszystkimi ofertami na rynku.

Kredyt gotówkowy jest bardzo korzystną opcją pod względem szybkiej realizacji i ilością formalnych procedur.