Dobrze zorganizowane wesele to podstawa bardzo ważnego dnia dla Młodej Pary. Jednak podczas organizacji często okazuje się, że oczekiwania przerastają budżet i każda osoba chce tak naprawdę czego innego. Rodzice Pana Młodego chcieliby zespół, rodzice Panny Młodej wiejski stół i nagle kończą się pieniądze i nawet niewielka pożyczka nic nie jest w stanie pomóc.

Przede wszystkim za dużo osób

Przy planowaniu wesela nie powinno brać udziału zbyt wiele osób. Oczywiście sugestie rodziców są wskazane, ale praktyczna organizacja powinna spoczywać na jednej osobie – na przykład na Pannie Młodej z udziałem Pana Młodego.

To Para Młoda ma wybrać co im się podoba, bo to jest ich dzień. Najpierw konkretna data i wybór kościoła, następnie wybór odpowiedniego miejsca. Jeżeli ma być elegancko to warto skupić się na restauracjach i niewielkich salach z wykończeniem nowoczesnym, a nie na biesiadnych, tradycyjnych wnętrzach.

Obiad, czy tradycyjne wesele?

Żeby ograniczyć koszty można ten dzień rozpocząć odrobinę wcześniej. Ślub może się odbyć o godzinie 14, po której goście zostaną zaproszeni do eleganckiej restauracji na obiad, na godzinę 15:30. Po obiedzie można zaprosić gości na parkiet obsługiwany przez DJ’a, który poprowadzi wszystkich do przyjemnej zabawy. Po tańcu można zaserwować drugie danie, a następnie zaprosić gości do rozmowy i wybrać się z żoną lub małżonkiem na krótką sesję ślubną. Po tejże sesji powinien zostać zaserwowany tort, kawa i herbata, które będą jednocześnie sygnałem do zakończenia przyjęcia.

Suknia i garnitur

Jeżeli Państwo Młodzi chcą zaoszczędzić to warto, aby skupili się na prostocie i uniwersalności – takie stroje będą mogli później jeszcze wykorzystać, szczególnie w przypadku garnituru Pana Młodego. Wybór klasycznego garnituru zamiast smokingu i prostej, jasnej sukienki zamiast balowej sukni z koronką to doskonała alternatywa dla ogromnego wesela z pompą. Skromność i elegancja sprawią, że wesele będzie zaplanowane ze smakiem.

Koszta

Biorąc pod uwagę niewielką liczbę osób rozważenie obiadu z elementami tańca zamiast wesela jest bardzo rozsądnym pomysłem. Koszt wynajęcia niewielkiej restauracji z jednym dwudaniowym obiadem, kilkoma rodzajami przystawek serwowanych w stół i tortem to nie będzie koszt 300, czy 400 zł od osoby, a zapewne połowa mniej.

Wynajęcia DJ’a na kilka godzin w ciągu dnia to również dobre rozwiązanie, gdyż nie ma wtedy aż tak wielkiego popytu na ich usługi i będą one zdecydowanie tańsze niż za czas w sobotę w nocy.

Można również rozważyć organizację wesela w piątek, a nie w sobotę – zmniejszy to całościowe koszta o około 20%.

Kolejnym pomysłem jest propozycja przyjęcia bezalkoholowego, dzięki czemu każdy z gości będzie mógł prowadzić, a organizatorzy unikną zbyt długiego siedzenia gości, którzy wypili za dużo.

Można zrezygnować z wynajmowania samochodu – być może w rodzinie lub wśród znajomych jest osoba posiadająca reprezentacyjne auto, którym z przyjemnością można pokazać się jako nowożeńcy. Jeżeli koszta mimo wszystko przekroczą założony budżet to warto wtedy wspomóc się niewielką pożyczką – nie chodzi przecież o to, żeby tego dnia odmawiać sobie absolutnie wszystkiego.

Sprawdź również préstamos personales rápidos por internet